Віньковецька селищна рада
Хмельницька область, Хмельницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Охорона праці в зимовий період

Дата: 22.12.2021 15:01
Кількість переглядів: 940

З настанням холодів кількість травм як серед населення в цілому, так і серед працівників підприємств і організацій значно зростає. Саме тому важливо підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь.

     У холодну пору року на працівників можуть впливати такі несприятливі фактори: низька температура повітря, підвищена вологість (дощ, сніг, хуртовина), сильний вітер тощо. Передусім це стосується робітників, які працюють на відкритих майданчиках. Крім того, негативного впливу низьких температур зазнають робітники, які перебувають у закритих неопалюваних приміщеннях. За мінусових температур погіршуються умови руху, керування та проведення технічного обслуговування засобів виробництва, виникає небезпека замерзання систем охолодження в конструктивних елементах систем, де застосовують воду. Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію протипожежних систем та обладнання, використання опалювальних приладів, створює додаткову небезпеку виникнення пожежі.

       Все це впливає на зростання виробничого травматизму в зимовий період. Збільшення кількості нещасних випадків також пов’язане з людським фактором: порушенням трудової та виробничої дисципліни, вимог інструкцій з охорони праці, режиму праці та відпочинку, невикористання засобів індивідуального захисту, порушенням вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів тощо. Як і торік, у 2021 році ситуація ускладнюється через пандемією COVID-19. Саме тому роботодавець повинен докласти максимум зусиль для захисту працівників та виробництва, зокрема вжити всіх можливих заходів для профілактики поширення коронавірусної хвороби серед працівників

      Підготовка до зимового періоду з охорони праці передбачає розробку та введення в дію на кожному підприємстві з урахуванням місцевих умов організаційних та технічних заходів із зазначенням конкретних термінів виконання та відповідальних осіб.    Для зменшення впливу на виробництво несприятливих погодних умов зазвичай здійснюють: перевірку тримальних та огороджувальних конструкцій будівель і споруд та усунення пошкоджень гідроізоляції фундаментів відповідно до вимог нормативної та проектної документації; перевірку справності покрівлі та водостоків для відведення атмосферних і талих вод із даху будівлі; перевірку технічного стану обладнання електроустановок, мереж водопостачання, каналізації і теплопостачання, а також вентиляційних систем; промивання устаткування та трубопроводів теплових мереж; перевірку справності і готовності до роботи взимку вікон, ліхтарів, воріт, дверей та інших об’єктів, що відчиняються; перевірку опалювальної системи та приладів обігріву; утеплення за необхідності приміщень будівель і споруд тощо. Крім того, працівників забезпечують відповідними засобами індивідуального захисту (одяг, взуття, рукавиці) згідно з вимогами законодавства, робочим інвентарем для прибирання снігу та льоду, а також піском та іншими протиожеледними матеріалами.

       Для попередження можливого переохолодження працівників у холодний період в  приміщеннях, де на робочих місцях мікрокліматичні умови нижче допустимих величин, планують: облаштування повітряних або повітряно-теплових завіс біля воріт, технологічних та інших отворів у зовнішніх стінах, а також тамбурів-шлюзів: виділення спеціальних місць для обігріву, встановлення засобів для швидкого та ефективного обігріву верхніх і нижніх кінцівок (локальний променево-контактний обігрів тощо); встановлення внутрішньозмінного режиму праці та відпочинку для надання працівникам можливих перерв у роботі для обігріву. Працівникам, які працюють у холодну пору року на відкритому повітрі, надають спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, що входять до робочого часу.           

        Обладнати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників - обов’язок власника підприємства або уповноваженого ним органу. Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви, погодні умови та тривалість і кількість перерв установлюють у колективних договорах.

       Вимоги безпеки у зимовий період із настанням холодів суттєво підвищується імовірність падіння під час пересування. Роботодавцю слід особливу увагу звернути на стан пішохідних доріжок та внутрішньої території підприємства, завчасно подбати про наявність піщано-соляних сумішей та інвентарю для прибирання снігу.  Щоб уникнути травмування робітників необхідно завчасно попередити їх, що під час пересування в несприятливих погодних умовах потрібно рухатися пішохідними доріжками, бути взутими у зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві, бути уважними та обходити небезпечні місця, тримаючись на певній відстані від будівель, щоб не травмуватись від падіння з даху снігу чи бурульок, бути уважними під час переходу проїжджої частини дороги та при пересуванні східцями, а також не носити в руках тяжкі речі та не тримати руки в кишенях під час пересування при обледенінні.

           Виконання цих заходів, а також вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці сприятиме створенню здорових і безпечних умов роботи та запобігатиме нещасним випадкам на виробництві. Пам’ятайте, профілактика травматизму в зимовий період - найкращий засіб захистити працівників

 

  Деражнянське відділення управління виконавчої дирекції
 Фонду соціального страхування України
в Хмельницькій області

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь