Засідання ради внутрішньо переміщених осіб: розгляд викликів, можливостей, перспектив
Сьогодні, 3 січня, на засіданні ради внутрішньо переміщених осіб активно обговорювали спектр питань, спрямованих на поліпшення умов життя та інтеграції тих, хто був змушений покинути рідний дім через війну.
Рада внутрішньо переміщених осіб (РВПО) - це місцевий орган, створений для координації та розв'язання проблем внутрішньо переміщених осіб. Ця рада об'єднує представників громади, органів влади, внутрішньо переміщених осіб та інших зацікавлених сторін для спільної роботи над покращенням умов життя та наданням підтримки тим, хто цього потребує.
Основними темами, що піднімалися були:
- Допомога держави в питаннях працевлаштування тимчасово переміщених осіб
Борис ХМІЛЬОВСЬКИЙ, заступник начальника Віньковецького відділу Хмельницької філії Хмельницького обласного центру зайнятості, розповів про можливості для внутрішньо переміщених осіб:
- консультації та підтримка у виборі шляху навчання та перекваліфікації.
- участь у тренінгах та соціальних проєктах.
- ваучери на навчання та перекваліфікацію.
- мікрогранти на самозайнятість.
Більш детально проконсультуватись можна у Віньковецькому відділі Хмельницької філії Хмельницького обласного центру зайнятості, що знаходиться за адресою смт Віньківці,вул. Лесі Українки, 1а.
- Залученість в громаду, пошук роботи та соціальний захист внутрішньо переміщених осіб:
Представники від Благодійного фонду "РОКАДА" поділилися важливими аспектами інтеграції ВПО в громаду.Обговорювалися питання облаштування побуту, ринку праці, програми соціальної підтримки та взаємодії з місцевою владою.
Любов ТІМКОВА, представниця БО "РОКАДА" презентувала проєкт "СпівДія Кар'єра", який допомагає ВПО з працевлаштуванням та розвитком кар'єри. Проєкт надає безкоштовні кар'єрні консультації, розробку кар'єрного плану та підготовку до співбесіди.
- Гранти та розвиток громадського сектору
Представниця БФ "РОКАДА" Інна ХМІЛЬОВСЬКА, виклала практичний досвід створення громадських організацій з-поміж небайдужих внутрішньо переміщених осіб. Завдяки цьому створено проєкти для облаштування громадського простору та розвитку туризму у громадах Хмельниччини. Благодійні фонди можуть надавати додаткові ресурси для реалізації проєктів та програм, спрямованих на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Співпраця із благодійними фондами розширює можливості громади, роблячи доступними додаткові програми та ресурси для внутрішньо переміщених осіб.
Спільна робота ради ВПО, громади та благодійних фондів підкреслює важливість спільної відповідальності за добробут громади. Кожен може внести свій внесок у створення та підтримку середовища, де кожна людина має можливість належно інтегруватися та розвиватися.
Щиро віримо, що разом ми можемо забезпечити підтримку та створити умови для успішної залученості внутрішньо переміщених осіб у нашу громаду.
Підписуйтесь на нас в соціальних мережах, аби бути в курсі усіх важливих подій.
#РВПО #СпільніЗусилля #Інтеграція #СпівДіяКар'єра